Herbert Zapf oslavil 90!

18.2.2016 oslavil své 90. narozeniny vnuk zakladatele firmy Zapf pan Herbert Zapf!

Od svých 17 let, po smrti svého otce v roce 1943, byl již majitelem skupiny firem Zapf. S vedením firmy mu pomáhal jeho dědeček, zakladatel firmy Georg Zapf až do jeho 26 let. Mezitím Herbert mohl absolvovat studium strojírenství v Mnichově. Od roku 1952 již pak řídil firmu Zapf sám plných 44 let, kdy až v roce 1996 předal vlastnictví a vedení firmy svému nejstaršímu synovi Dr. Hannesovi Zapfovi, který je současným majitelem 4. generací Zapfů v dlouhé 117-leté historii.

Herbert Zapf zastával mnoho let více veřejných funkcí ve svém městě Behringersdorf, později ve Schwaigu, ve spolkovém Svazu výrobců vápenopískového průmyslu. Působil ale také v Hospodářské komoře více než 30 let jako čestný obchodní soudce a angažoval se v diakonii Behringersdorf a v představenstvu Bavorského červeného kříže.

V roce 1968 byl Herbert Zapf tím, kdo uvedl v život zateplovací systémy, tak jak je dnes známe a běžně používáme na každé stavbě. To, že se o to zasloužil německý podnikatel z Behringersdorfu ví však dnes již málokdo. Tenkrát pouhé 2 cm tepelného izolantu znamenaly zdvojnásobení tepelného odporu, který požadovaly tehdejší tepelnětechnické normy. Herbert Zapf použil tento systém poprvé na vzorové stavbě v Norimberku, dodnes jsou tyto systémy funkční a z hlediska historického i technického stále sledovány.

V osobním životě se těší pan Herbert Zapf stále dobrému zdraví, žije dále v Behringersdorfu ve svém domě se svojí ženou. Těší se ze svých 9 vnoučat a pracuje na své zahrádce. Pana Herberta Zapfa potkáváme často také v nejstarším výrobním závodě na vápenopískové cihly na světě, vždy nás vítá slovy: „Freunde aus Tschechien“. P. Herbertu Zapfovi přejeme i za tým Kalksandstein CZ s.r.o. mnoho dalších let plného zdraví.

Herbert Zapf, 90 let. text

Zdroj: http://www.zapf-ks.de/node/7266

Zapf Daigfuss
KS - konecn starostí