Kalksandstein - recenze a reference

Recenze a reference od našich zákazníků

V dnešní době je daleko běžnější kritika, než pochvala. A pokud vše funguje na výbornou, jen málokdo je ochoten se o to podělit. Níže přikládáme reference od našich zákazníků, ne proto, že bychom se chtěli chlubit. Vždy nás však potěší, když někdo chápe naši filozofii a smysl toho, co děláme.


Ke stavbě pasivního rodinného domu jsme použili materiály od firmy Kalksandstein, což se nám odměnilo úsporou místa a klimatickými podmínkami během roku. Velkou výhodou při plánování a stavbě domu byla též profesionální poradenská činnost ke koncepci domu. Po pětiletém bydlení mohu jen doporučit. Stavět znovu – oslovil bych stejnou firmu. František Svoboda


Dobrý den pane Konečný, již uplynul rok co bydlíme. A také s Vaší pomocí bydlíme dle našich představ. Dnes se již mohu pochlubit (byť ne zcela korektně, díky netradičně teplé zimě) spotřebou našeho domečku. Nemám čistou spotřebu energie na topení, ale mám přesnou primární spotřebu celé domácnosti 36,7 kWh/m a rok. Vzhledem k elektrárně na střeše vyrobíme více energie za rok než sami spotřebujeme. Děkuji za okna v jižní stěně, děkuji za pozvání na setkání pasivních domů v roce 2011 a je toho asi více… Radim H.


Poděkování za exkurzi pro žáky SPŠ stavební, Plzeň

Vážený pane Konečný, děkuji Vám za zorganizování exkurze ve firmě Zapf KG. Moji kolegové mně tlumočili vstřícnost, s jakou celou výpravu ve firmě přijali, zejména její ředitel. Podobné akce, ovšem v rámci ČR, jsou nedílnou součástí odborné výuky našich žáků a věřím, že pouze tehdy, když si budou moci naši žáci teoretické poznatky ověřit v praxi a vše si sami „osahat“, podaří se nám je udržet v oboru a nadchnout je pro stavařinu. Pokud bude i v budoucnu podobná příležitost, budeme rádi, když nás opět oslovíte. Přeji mnoho úspěchů a těším se na další spolupráci. Ing. Ivana R.


Reakce na video od vedení společnosti. https://www.youtube.com/watch?…

Hallo Hr. Konecny, Ja wenn der Chefcselbst mitmauert, geht es ein wenig schneller. Es tolles Video – mit Drohneneinsatz, sehr gelungen! Glückwunsch. Wolfgang Z.

Dobrý den pane Svobodo, díky za krásné video. Jste „kluci“ šikovní, klobouk dolů. ;-) Přeposílám i dále a sdílím, ať máte reklamu.

S přáním hezkého dne. MUDr. David H.


Dobrý den, včera prohlídka domu proběhla v naprostém pořádku, žádný problém se nevyskytl. Takže ze Dne pasivních domů mám dobrý pocit. Doufám, že i vám všem „otevřené dveře“ našeho domu pomohly a vám všem velmi děkujeme za vynikající spolupráci při našem úsilí při výstavbě našeho domu!

Bohužel mám pocit, že jsem to včera tolik nezdůrazňoval, že jste nám tolik pomohli a hlavně svým férovým a vynikajícím přístupem napomohli ke zdárnému výsledku. Proto vám všem nabízím, pokud by jste chtěli jakýmkoliv způsobem a např. i mediálním ještě toto moje přesvědčení prezentovat, jsem vám všem k službám. Rád kdekoliv tuto věc a tento váš mimořádně příjemný a férový přístup zveřejním. Navedlo mě k tomu i přečtení článku, který jsem si dnes ráno přečetl při prvním otevření internetu na celostátně nejčtenějším serveru Novinky.cz a to:

http://www.novinky.cz/…ejnosti.html

Myslím, že je to velmi dobrá reklama do vaší práce. Takové články budou informovat neznalou velkou veřejnost a to je pro vaši práci to nejdůležitější. Ještě my, spokojení klienti, k tomu můžeme dodat tu přidanou hodnotu – spokojenost s vaší prací a vaším přístupem. Jsem k tomu k vašim službám, v rozumné míře samozřejmě… Děkuji vám všem ještě jednou za vstřícnost, férovost a pohodu, kterou jste nám při stavění dali! S pozdravem Jan P.


Sehr geehrter Herr Konecny,

…diese „Blumen“ (siehe unten) gehören Ihnen :-) ! Es freut mich sehr, von einem Kunden eine solch positive Rückmeldung zu erhalten, weswegen ich Ihnen diese nicht vorenthalten will. Weiter so! Dann dürfen wir auch einen Tick teurer sein wie die Konkurrenz. Qualität zahlt sich mittelfristig aus – ganz nach dem Motto: „KS* KEINE SORGEN.“

Mit freundlichen Grüßen Wolfgang Z.


Dobrý den všem,

podařilo se nám dokončit náš pasivní dům. Chtěl bych Vám všem poděkovat, kteří jste se na něm nějakým způsobem podíleli. Pokud jsem na někoho zapomněl, pak se omlouvám. Děkuji všem za dobře odvedenou práci a vstřícnost a trpělivost v případě řešení problémů.

Pavel F.


Subject: RE: Dodávky vápenopískových bloků Kalksandstein od Zapf Daigfuss – bez přerušení!

Dobrý den. Mnohokrát Vám děkuji za zprávu. Alespoň někdo neblbne a funguje racionálně. S přáním hezkého dne Ing. Pavel Z.

Dobrá zpráva, moc jich takových není. JŠ


Pro stavbu domu z vápenopískových cihel Kalksandstein jsem se rozhodl z důvodu vysoké pevnosti zdiva i při malé tloušťce stěny (získali jsme navíc přes 10 m2 na stejně velké základové desce) a vysoké akumulační schopnosti ( jak si i prokázalo, v létě zajišťuje v našem pasivním domě příjemné teploty). Velkoformátové cihly KS Quadro E byly skvělá volba. Všechny stěny domu se zastavěnou plochou 180 m2 jsme ve dvou lidech postavili za 3 týdny a díky minijeřábu jsme se ani nenadřeli (a to bylo 100 palet cihel).

Elektroinstalační kanálky zjednodušily a značně zrychlily tahání kabelů. Když jsme se po 7 letech rozhodli „otočit“ obývací pokoj a potřeboval jsem udělat další zásuvky, stačilo vykroužit díry na krabice a kanálky protáhnout kabel ze stropu. Takže se to obešlo bez sekání drážek a vyhnul jsem se tak opravě omítky.

Když potřebujete něco připevnit na zeď, tak máte jistotu, že to bude držet a víte, že i v místě, kde vedou kabely v elektroinsta­lačních kanálcích, máte několik centimetrů materiálu zdiva, do kterého můžete bez problémů kotvit i v místech s kabelem v kanálku.

Vloni jsme se rozhodli pro přístavbu domu a zdi budou opět z těchto cihel.

Martin Š.


Našim zákazníkům děkujeme, jsou to oni, kteří dávají naší práci smysl.

Zapf Daigfuss
KS - konecn starostí