Všechno dobré z přírody

Vápenopískové cihly

Firma Kalksandstein CZ s.r.o. byla založena v roce 2006 a jejím hlavním cílem je poskytovat odborné poradenství v oblasti stavebních hmot a technologií.

Vápenopískové výrobky jsou fascinující svojí jednoduchostí, trvanlivostí, vysokou přesností, vysokou rychlostí výstavby, vysokými pevnostmi a výbornými zvukově izolačními vlastnostmi.

Suroviny pro výrobu vápenopískových cihel jsou: nehašené vápno, křemičitý písek a voda.

 Vápenopískové cihly – zdění pomocí minijeřábu


Kalksandstein … dobrý základ Vaší volby


Kalksandstein – výhody vápenopískového zdiva

Všechno dobré z přírody
Vápenopískové cihly se vyrábí pouze z přírodních materiálů: z vápna, písku a vody. Nepoužívají se žádné jiné chemické prostředky a Kalksandstein vzniká pouze za použití nízkého množství energie na výrobu. Proto tyto produkty šetří životní prostředí.

Regulátor letního vedra
Masivní akumulující vápenopískové zdi odebírají letním vedrům jejich špičky a nenechají vás, aby jste se zapotili. Nastavení tepelné ochrany a úspor energií S funkční zdí Kalksandstein můžete dosáhnout bez problému jakéhokoliv energetického standardu od „obyčejného“ domu až po pasivní.

Plameny a oheň
Vápenopískové stěny jsou nehořlavé a vždy vám dají dostatek času na to, aby jste před případným požárem včas unikli.

Ticho
Vysoká objemová hmotnost vápenopískových cihel vás nechá odpočívat. Budete chráněni proti hluku ze sousedních místností i z ulice.

Na Kalksandstein se dá dívat
Postavit si můžete zeď pohledovou, omítnutou nebo rustikální. Stěnová konstrukce pro jakékoliv použití Je jedno jestli se jedná o estetiku, tepelnou ochranu nebo akustiku, vápenopísková cihla je vždy ta nejlepší volba.

Pasuje pro všechny stavební rozměry
Kalksandstein je vyráběn v oktametrickém rastru a garantuje bezpečnost v bytové i nebytové výstavbě, například u administrativních budov. Vysoká možnost zatížení Vysoké únosnosti Kalksandstein se nestarají jen o to, aby strop, či střecha nespadly na vaší hlavu, ale také veškeré zavěšené fasády, balkony, ale i třeba kuchyňskou linku je možné velmi pevně připevnit pomocí hmoždinek ke stěně.

Více prostoru pro život
Vysoká únosnost vápenopískových zdí umožňuje konstruovat štíhlé nosné stěny. Tím ušetříte 5–7% obestavěného prostoru a tím také tolik investičních nákladů. Navíc naprosto přesné rovinné stěny umožňují provádění tenkovrstvých omítek a tím získáte další prostor.

Vítězství rozumu
Kalksandstein je vyráběn v mnoha formátech, jedno jestli chcete zdít ručně nebo strojně, jedno jestli vnitřní nebo obvodové zdivo, Kalksandstein je vždy racionální.

Zapf Daigfuss
KS - konecn starostí