Bloky pro ruční zdění

Popis vápenopískových bloků pro ruční zdění Zapf Daigfuss

Základní formáty pro ruční zdění mají výšku a délku 248 mm. Pro většinu tloušťek jsou k dispozici systémové poloviční formáty s výškou 248 mm a délkou 123 mm, které umožňují provázat řádky bez nutnosti řezání.

Bloky pro ruční zdění se na rozdíl od strojního zdění uplatní u menších, jednopodlažních či vícepodlažních staveb, včetně drtivé většiny rodinných domů. Případně všude tam, kde je zapotřebí vyšší variability – výplňové zdivo uvnitř hotových podlaží, u staveb se zhoršenými terénními podmínkami, které vylučují přístup mini-jeřábu apod. V těchto místech by strojní zdění nepřineslo žádné výrazné benefity, naopak by bylo s velkou pravděpodobností nerentabilní. Viz také sekce časté dotazy: Kdy využít strojní a kdy ruční zdění?

Ruční bloky se vyrábí s pevností od 10 do 25 MPa v závislosti na produktové třídě. Objemová hmotnost se pohybuje od 1,4 do 2,0 kg/dm3. U bloků pro ruční zdění lze plnohodnotně využívat celou škálu navazujících výrobků – zakládací a izolační bloky, ploché překlady a další příslušenství. U ručního zdění doporučujeme hlídat váhu jednotlivých bloků, aby byla stále zajištěna dobrá manipulace.

Přejít na katalog výrobků

Popis produktů:
  1. Systém a filozofie vápenopískových produktů Zapf Daigfuss
  2. Označování vápenopískových výrobků
  3. Vápenopískové příčky
  4. Bloky pro ruční zdění
  5. Bloky pro strojní zdění KS QUADRO
  6. Zakládací a vyrovnávací bloky
  7. Ploché překlady KS QUADRO Sturz
  8. Příslušenství – kotvy, sáně, pomocné úchyty

Zapf Daigfuss
KS - konecn starostí