Vápenopískové příčky

Popis vápenopískových příček Zapf Daigfuss

Základní formáty

Vápenopískové příčky se vyrábí v tloušťkách 70, 100 a 115 mm. Nejpoužívanějším formátem je tl. 115.

Příčkovky tl. 70 (a 100 mm) Tyto dva formáty jsou bez elektrokanálů a využívají se spíše okrajově, do míst bez elektroinstalací. Výhodou je především vysoká subtilnost konstrukcí (úspora prostoru) v kombinaci s dalšími vlastnostmi vápenopískového zdiva – výborné akustické vlastnosti, vysoká přesnost zdění, snadné omítání.

Příčkovky tl. 115 mm

Výhodou tloušťky 115 mm oproti dalším formátům je, že má v sobě zabudované elektrokanály pro snadný rozvod svislých elektro instalací. Rovněž jsou v této tloušťce k dispozici vyrovnávací bloky KS-Kimmstein ve výškách 50, 70, 100 a 123 mm, včetně izolačních bloků ISO-Kimmstein, které izolují tepelný most v patě zdiva a mají výšku 113 mm. Dále jsou k dispozici systémové překlady a další prvky.

Příčky se zdí s pomocí maltovacích sání, tenkovrstvé lepidlo je nanášeno ve vodorovném směru, ve svislém směru jsou bloky spojeny perem a drážkou. Příčkovky nabízíme s výškou 248 mm a délkou 498 mm. Lze zajistit i poloviční formát s výškou 248 mm a délkou 248 mm. Bloky jsou dodávány v pevnostech P15, P25 (MPa) a v několika objemových hmotnostech (kg/dm3) – 1,4; 1,8 a 2,0.

Výhody vápenopískových příček
 • Vynikající akustické vlastnosti dané vysokou objemovou hmotností materiálu. Více informací naleznete v naší sekci ke stažení.
 • Nízká tloušťka – oproti jiným materiálům je tu úspora půdorysné plochy.
 • Homogenní a přesný povrch vhodný pro tenkovrstvé malty či obklady
 • Zajištění dobrého vnitřního mikroklimatu – materiál má otevřenou pórovitou strukturu, jedná se výhradně o přírodní materiály vápno, písek a voda.
Přejít na katalog výrobků tl. 115 mm

Popis produktů:
 1. Systém a filozofie vápenopískových produktů Zapf Daigfuss
 2. Označování vápenopískových výrobků
 3. Vápenopískové příčky
 4. Bloky pro ruční zdění
 5. Bloky pro strojní zdění KS QUADRO
 6. Zakládací a vyrovnávací bloky
 7. Ploché překlady KS QUADRO Sturz
 8. Příslušenství – kotvy, sáně, pomocné úchyty

Zapf Daigfuss
KS - konecn starostí