Vápenopískové zdivo KS-QUADRO ETRONIC od Zapf Daigfuss pro inteligentní elektroinstalaci

Inteligentní elektroinstalace je stále častější součástí moderních domů. Tomu odpovídají nároky na provádění elektroinstalací v budovách. Doby, kdy se několik elektrických drátů zasekalo a zazdilo do zdi, jsou dávno pryč. Se systémem KS-QUADRO ETRONIC se nic neseká ani nebourá. Elektroinstalace zůstává po celou dobu životnosti stavby přístupná bez zásahu do nosných stěn nebo příček.

Systém KS-QUADRO

U vápenopískového systému Kalksandstein KS-QUADRO E se využívá strojního zdění, přičemž se používají velkoformátové bloky 500×500 mm. Pro jejich velkou hmotnost se zdí s minijeřábem, což urychluje práci na normované 4 m2/hodinu s jedním pracovníkem. Takové rychlosti zdění se ručně nedá dosáhnout žádným jiným způsobem.

Minijeřáb pro strojní zdění šetří čas, peníze, zdraví pracovníků, lze ho snadno složit i transportovat a u firmy Zapf Daigfuss je možné si ho zapůjčit.

Stavba pokračuje velmi rychle a jednoduše díky spárořezu KS-QUADRO PLAN, který je součástí dodávky systému KS-QUADRO E.

V rastru po 125 mm jsou ve zdivu svislé dutiny, které můžeme dále využít pro elektroinstalace, stěnové vytápění či chlazení. Není tedy potřeba pro instalace sekat drážky, odklízet odpad, zamaltovat drážky, stačí pouze protáhnout dráty, kterých je v každém domě stále více.

Stavba ze systému Kalksandstein KS-QUADRO E je mimořádně přesná, rychlá čistá a je to velmi dobře patrné i z fotografií.

KS-QUADRO ETRONIC

Speciální zakládací bloky Kalksandstein KS-Kimmsteine vyrábí Zapf Daigfuss.

KS-QUADRO ETRONIC však jde ještě dále. Pomocí tohoto systému je možné mít elektroinstalaci v domě trvale přístupnou, přesto provedenou naprosto klasickým způsobem ve stěnách, tak jak jsme zvyklí. Ke svislým elektroinstalačním dutinám KS-QUADRO E přibývají ještě speciální tvarovky KS-Kimmstein a lišty, které umožňují umístění vodorovného vedení elektroinstalací. Díky projektové přípravě jsou vodorovné instalace umístěny pod podlahovou lištou. Pouhým odkrytím podlahové lišty se tak dostaneme přímo k vodorovnému vedení elektroinstalací a svislou instalaci je možné provést díky dutinám ve zdivu.

Zakládací vrstva systému KS-QUADRO ETRONIC

Poté se osadí instalační lišta pod omítku a podlahovou lištu, a můžeme tahat dráty…

Podlahy jsou dokončené, omítky jsou dokončené – a stále je možné dělat klientské změny v elektroinstalaci! Sen každého investora…

Řešení pro pasivní domy

KS-QUADRO ETRONIC v pasivním domě

U pasivního domu je nutné zajistit také vzduchotěsnou obálku. V tomto případě se provádí vzduchotěsná obálka z vnější strany zdiva před celoplošným lepením izolantu. Je to kvůli tomu, aby instalace mohly zůstat trvale přístupné po celou dobu životnosti domu a nenarušila se tak požadovaná vzduchotěsnost pasivního domu.

Že je i zde možné dosáhnout výborných výsledků dokazuje aktuálně nejlepší naměřená hodnota vzduchotěsnosti u systému KS-QUADRO ETRONIC, která v České republice činí n50 = 0,09 h−1. Takto kvalitní vzduchotěsnosti u mnoha konstrukčních systémů nelze vůbec dosáhnout. Systém KS-QUADRO ETRONIC skýtá navíc ještě výhodu permanentních změn instalací.

V seznamu videí si prohlédněte video ke KS-QUADRO ETRONIC

Závěr

Přejete si udělat novou zásuvku kdekoliv? U systému KS-QUADRO ETRONIC to není žádný problém. Jádrovým vrtákem v daném místě vyvrtáte novou krabičku. Odkryjete podlahovou lištu, protáhnete příslušný drát a zhruba do hodiny máte novou zásuvku dle požadavků bez jakéhokoliv sekání, bourání a v masivním vápenopískovém zdi­vu.

Nenarušíte statiku, akustiku a zítra můžete provést další změnu!

Vápenopískové zdivo Kalksandstein Zapf Daigfuss poskytuje svými parametry jedinečné užitné vlastnosti, které si zákazníci v České republice začínají stále více uvědomovat a čím dál častěji je využívají.

Použité prameny a literatura

www.kalksandstein.cz
www.zapf-ks.de/de

Datum: 28.9.2015
Autor: Ing. Martin Konečný
Organizace: Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss

Zdroj: http://elektro.tzb-info.cz/…troinstalaci

Zapf Daigfuss
KS - konecn starostí